Bednící systémy

Máme pro vás řešení pro každou monolitickou konstrukci!

Od obedňovacího plánu, přes dodávku nejoptimálnějšího systému bednění až po široký sortiment příslušenství do bednění Betonset®

 • zdarma navrhneme nejoptimálnější řešení bednícího systému
 • zdarma vypracujeme obedňovací plány
 • zajistíme nakládku bednění

Příslušenství a servis

 • dodáme veškeré příslušenství do bednění Betonset®
 • nabízíme také vibrační techniku do betonu
 • poradíme a nabídneme spolehlivé těsnění spár, prostupů, lokální a plošnou izolaci

Druhy bednění:

 • bednění PERI
 • bednění PASCHAL

Příklady použití

Kategorie

 • STĚNOVÉ BEDNĚNÍ

  Rámové bednění PERI DOMINO

  DOMINO je lehké rámové bednění, vhodné pro pozemní a inženýrské stavby a pro jakýkoliv půdorys. Jeho nasazení je efektivní i bez použití jeřábu. Jen 4 různé šířky panelů a poloha spínacích míst umožňují také velmi snadnou realizaci základů.

  Lehké
  Malá hmotnost a pouze 4 různé šířky panelů.

  Praktické
  Pouze jeden spojovací díl – zámek DRS.

  Jednoduché
  Odsazená spínací místa, bohaté příslušenství.

  • lehké rámové bednění v hliníkovém provedení (žluté) umožňuje také ruční přemisťování
  • k dispozici je příslušenství, jako např. rohové a doplňkové prvky a dorovnávací díly
  • možnost nasazení panelů v poloze naležato a nastojato v důsledku odsazených spínacích míst
  • maximální dovolený tlak čerstvého betonu 60 kN/m²
  • práškové lakování panelů usnadňuje jejich čištění
  • zámek DRS pro běžné spoje, vnější a vnitřní roh, tupé i ostré rohy, bednění čel, doměrky s hranoly a nastavování do výšky
  • možnost nasazení s kotevním systémem DW 15
  • alternativně může klínový zámek DKS sloužit k běžnému spojení panelů s nízkým namáháním (např. pro základy)

  Rámové bednění PERI MAXIMO

  I přes úsporu pracovní síly lze se systémem MAXIMO pracovat prokazatelně až o 50 % rychleji, než s konvenčním rámovým bedněním. Potvrzují to nezávislá měření doby trvání práce německého Ústavu pro efektivní organizaci času a podnikové poradenství ve stavebnictví (izb) v novém vydání příručky „Organizace práce ve stavebnictví“ v části s názvem „Bednicí práce, rámové bednění, stěny, stojky“. Naměřené orientační hodnoty zohledňují nejen obedňování a odbedňování, čištění a nanášení odbedňovacího oleje, ale také existenci složitých míst, jako např. rohů, odbočných stěn, předsazených stěn a nastavování panelů do výšky. Obsluha spínací tyče z jedné strany jen jednou osobou snižuje náklady a otevírá nové možnosti ztvárnění viditelného povrchu betonu s pomocí rámového bednění.

  Rychlejší
  Spínání z jedné strany bez použití distančních trubek.

  Efektivní
  Méně spínacích míst a jejich pravidelné uspořádání.

  Čisté
  Lepší vzhled povrchu betonu, uspořádaný modul spár i spínacích míst.

  Rámové bednění PERI TRIO

  TRIO je univerzální systém bednění, u něhož byl největší důraz kladen na jednoduché obedňování a zkrácení doby bednění. Snadnou manipulaci a efektivní logistiku umožňuje pouhých 6 šířek panelů. Se zámkem BFD, který je určen pro jakýkoliv typ spojení, a množstvím jiných systémových řešení, se systém TRIO osvědčil u nesčetných projektů na celém světě.

  TRIO umožňuje mnohostranné a efektivní nasazení – u obytných a občanských budov přes průmyslové stavby až k využití u projektů infrastruktury. Znamená to vysoké vytižení a následně hospodárnost systému. Varianty rámového bednění, např. z hliníku nebo pro speciální povrchy, rozšiřují oblast použití. Vysoká kvalita výrobků zajišťuje dlouhou životnost výrobků, uzavřené rámy panelů jsou velmi pevné a odolné proti kroucení. TRIO splňuje při všech nasazeních ty nejvyšší požadavky na rovinnost.

  Rychlé bednění
  s několika šířkami panelů, které je možné nasazovat na výšku i na šířku

  Jednoduché použití
  se zámkem BFD jako jediným spojovacím dílem pro všechny spoje panelů

  Velkoplošné bednění
  se standardními panely s velikosti až do 2,40 m x 2,70 m – při naprosté rovinnosti a pouze se dvěma úrovněmi spínání

  Stěnové bednění PASCHAL Raster

  Bednící systém RASTER/Ge je jeden z nejuniverzálnějších bednících systémů, které jsou v současné době k dispozici. Díky stavebnicovému řešení s množstvím různorodých dílů je možné jej využít při tvorbě betonových konstrukcí různých půdorysů, průřezů a funkcionality.

  Konstrukčně se jedná o rám z ocelové páskoviny o tloušťce 6 mm a výšce 75 mm, do něhož je vsazena a zatěsněny trvale pružným tmelem 15 mm 11vrstvá finská vodovzdorná překližka. Dílce jsou dodávány ve výškových řadách 75 cm, 100 cm, 125 cm, 150 cm. Šířkově je sortiment dodáván v šířkách po 5 cm do 100 cm šířky v každé výškové řadě.

  Připevnění bednící vrstvy se provádí pomocí spirálovitých šroubů. Bednění RASTER přenese 35 KN/m2 zatížení čerstvé betonové směsi. S bedněním lze manipulovat ručně nebo pomocí libovolného zvedacího prostředku prostřednictvím jeřábových závěsů.

 • STROPNÍ BEDNĚNÍ

  Stropní bednění H20

  Stropní bednění H20

  Jedná se o komplexní systém. Slouží k bednění monolitických stropních konstrukcí či pouze k podepření prefabrikovaných montovaných stropů. Lze využít k řešení rámů a průvlaků zároveň s bedněním železobetonové desky. Uplatní se při různých tloušťkách stropu, přizpůsobí se různým velikostem a tvarům konstrukce.

  1. nízká hmotnost bednících dílců
  2. snadná montáž a demontáž možná bez použití jeřábu
  3. umožňuje řešení členitých půdorysů
  4. vhodné pro pohledový beton

  Systém se skládá ze stropních stojek a příslušenství, dřevěných nosníků H20 a stropních desek.

 • KRUHOVÉ BEDNĚNÍ

  Kruhové bednění PERI RUNDFLEX

  PERI RUNDFLEX funguje s předem smontovanými standardními panely, které lze rychle nastavit na požadovaný poloměr. Efektivní zejména na stavbách s proměnlivým poloměrem, jako např. u čistíren odpadních vod.

  Jednoduché
  3 různé šířky panelů a 1 spojovací díl.

  Spolehlivé
  Plynulé nastavení poloměru všech panelů.

  Variabilní
  Možnost flexibilního nastavení vnitřního poloměru stěny od 1,00 m.

 • ZTRACENÉ BEDNĚNÍ

  Jednorázové kartonové bednění neboli ztracené bednění

  Sonotube

  Nový typ lepenkových jednorázových konstrukčních trubic, takzvaného ztraceného bednění, pro betonování nosných sloupů a podpěr. Jsou dodávány ve dvou verzích:

  SONOTUBE RR STANDARD –  snadné, rychlé, levné řešení železobetonových stojatých sloupů přímo na staveništích. Trubice lehce obtiskují stopy po spirálovém vinutí formy do betonovaného sloupu.

  SONOTUBE RR PLUS –  hladký vnitřek trubice umožňuje finální řešení železobetonových stojatých sloupů bez nutnosti dalších finálních úprav povrchu sloupu. Pro snadné, rychlé a bezpečné odšalování sloupu jsou vybaveny trhacím lankem.

  Formy jsou odolné proti vlhkosti, pevné, nízká hmotnost umožňuje snadnou manipulaci, jejich osazení nevyžaduje žádné mechanizační prostředky. Odšalování sloupu je velmi snadné – formy mají zabudovány zipy.
  Jednorázové kartonové formy jsou vyráběny z druhotných surovin a jsou plně recyklovatelné. Užití ekologických Sonotube nezatěžuje životní prostředí. Navíc je možno snížit náklady na likvidaci odpadu, neboť formy lze odevzdat ve sběrnách starého papíru.

Je vám k dispozici půjčovna i prodej našeho zboží!

Součástí zapůjčení zařízení je kompletní servis, včetně návodů k obsluze a zaškolení.

© 2020 STAVEBNÍ CENTRUM Group s.r.o.